Jak si najít dívku


Během puberty většina chlapců dříve nebo později zjistí, že je zajímají dívky. Může se stát, že dospívající chlapec se do nějaké dívky zamiluje. Nebo sice nemyslí na nějakou konkrétní dívku ze svého okolí, ale přesto by se s nějakou dívkou chtěl seznámit a začít s ní "chodit".
Pro některé chlapce není problém navázat s dívkou přátelství, jiní jsou v tomto směru méně úspěšní. Kvůli neúspěchu u dívek nebo i kvůli rozchodu s dívkou, s níž předtím "chodil", se pak dospívající člověk často (a většinou zbytečně) trápí.

V různých časopisech pro mládež si můžeš přečíst zaručeně spolehlivé návody a recepty na to, jak získat (či přímo jak "sbalit") dívku, o kterou máš zájem. Najdeš v nich jednoduché i rafinované návody, jak se seznámit a následně si udržet vztah.

Ale je třeba si uvědomit, že takové články často slouží spíše jen pro zábavu čtenářů a jejich účinnost nemusí být taková, jak autoři či autorky těchto článků slibují. Navíc takové návody posilují přístup některých chlapců k dívkám jako k věcem. Ale člověk, myslící a cítící bytost, není nějaká hračka, kterou nám někdo dal, abychom si s ní hráli a zkoušeli si na ní něco dokazovat.
Pokud máš o dívku opravdový zájem, záleží ti na ní a nechceš ji získat jen proto, aby ses mohl chlubit před kamarády, měl by ses řídit několika pravidly.
  • Nedělej ze sebe něco, čím nejsi. Pokud se přetvařuješ, abys získal dívku, ona to stejně dříve či později pozná. Dívky si váží upřímnosti. Buď takový, jaký jsi a na nic si nehraj.Nedávej dívce příliš nápadně najevo, že o ní máš zájem. I kdybys jí byl také sympatický, začala by se tvým snahám o sblížení podvědomě bránit. Navíc příliš otevřeným vyjadřováním sympatií bys dívku mohl přivést do rozpaků, obzvláště v přítomnosti dalších lidí.
  • Všímej si toho, jak se dívka chová. Zkus nenápadně vypozorovat, jaké má zájmy, co se jí líbí a podobně. Ale nehraj si při tom na detektiva, který sleduje podezřelého, nebo dokonce na lovce, který sleduje svoji příští kořist.
  • Zkus s dívkou navázat přátelství. Ale dělej to tak, aby se nebála, že ji chceš "sbalit". Mluv s ní normálně, jako kdybys mluvil třeba se svým kamarádem, ale vyhýbej se neslušným výrazům.
  • Pokud máš pocit, že dívka už je připravena na to, abys jí sdělil své pocity nebo pozval na schůzku, dělej to mezi čtyřma očima, ne v přítomnosti dalších lidí (např. jejích kamarádek a podobně). To má dvě výhody - dívka se nebude stydět ti upřímně odpovědět, a v případě, že tě odmítne, nebudeš se cítit tak trapně, jako kdyby u toho byl někdo další.
  • Navázání vztahu někdy vyžaduje vytrvalost, ale to neznamená, abys byl dotěrný. Pokud narazíš na rozhodné odmítnutí, raději se stáhni. Dívka by totiž tvé dvoření a namlouvání mohla považovat za obtěžování.
  • Seznámení s dívkou si sice můžeš dopředu naplánovat, ale pamatuj, že nejkrásnější scénáře píše život sám. Mnoho hezkých vztahů začalo třeba úplně náhodně, tím, že se dva lidé dostali do naprosto nečekané situace, někde se potkali, uvíznuli ve výtahu či jim oběma ujel autobus a tak podobě. Nikdy předem nevíš, co tě v životě potká.
  • Bez ohledu na to, jaké jsou tvé finanční možnosti, s různými dárky to nepřeháněj. Samozřejmě, malý dárek k narozeninám či jmeninám potěší, ale dívka by neměla mít pocit, že si ji vydržuješ, nebo dokonce že si chceš koupit její náklonnost za drahé dárky.
  • Nesnaž se dívce úplně ve všem vyhovět. Měla by pocit, že jsi slaboch nebo že nedovedeš zdvořile odmítnout, když tě někdo žádá o něco, co nechceš udělat. Navíc v každém vztahu musí oba dva, chlapec i dívka, občas dávat i brát. Pokud jeden neustále něco vyžaduje a druhý se jen neustále přizpůsobuje, není vztah v pořádku.
  • Nenech se citově vydírat. Pokud ti dívka vyhrožuje, že se s tebou rozejde, tak asi něco není v pořádku a je otázkou času, kdy to doopravdy udělá. V každém vztahu se sice musí dělat kompromisy, tedy oboustranně přijatelná rozhodnutí, ale pamatuj, že s dívkou jsi většinou jen dočasně, kdežto sám se sebou budeš celý život.
  • Pokud se s tebou dívka rozejde, netrap se. Ona ti za to nestojí. Když s tebou nechce chodit, je to její problém. Možná, že už na tebe někde čeká jiná dívka, která dovede tvé vlastnosti lépe ocenit.