Abnormálně velký penis

19.07.2021

Ahoj. Je v pořádku, že můj penis je v erekci dlouhý 22 cm? Když jsem třeba s klukama v šatnách, tak často se mi na něj dívají a někdy si chtějí i sáhnout. Jednou se ke mě dostalo, že se i přede mnou stydí svlékat, protože jim to přijde blbé, když mají třeba v erekci jen 14 cm. Provozuji plavání a je občas těžké zakrýt penis v erekci v těch úzkých plavkách.

Aligátor, čerstvě 15 let

Milý Aligátore,

Uvedená délka penisu je výrazně nadprůměrná (průměrná délka penisu u chlapců ve věku 14 let činí při erekci 14 ± 1 cm, tj. 13 až 15 cm). Za abnormálně velký lze u chlapce tvého věku považovat penis, jehož délka při erekci přesahuje cca 21 cm. Výrazně nadprůměrná délka penisu je dána zpravidla vrozenými předpoklady, k nimž patří zejména nižší pružnost závěsného vazivového aparátu penisu.
Tvoji kamarádi se před tebou určitě nemusí stydět svlékat, a už vůbec ne kvůli rozměrům penisu. Jestliže délka penisu při erekci u nich činí "jen" 14 cm, znamená to, že se jedná o penis průměrné délky.
Je možné, že penis větších rozměrů působí v přiléhavých plavkách poněkud nápadněji, zejména při erekci. Méně nápadného dojmu by bylo možné dosáhnout například plavkami tmavší barvy, ideálně černé nebo alespoň tmavě modré.
Ze zdravotního hlediska však erekce nepředstavuje problém, který by bylo třeba nějak řešit. U dospívajících chlapců se erekce dostavuje poměrně často a přetrvává poměrně dlouhou dobu, což je způsobeno nárůstem hladiny pohlavních hormonů, k němuž v období dospívání dochází u každého zdravého jedince.