Bolesti při masturbaci

03.08.2021

Při masturbaci mě bolí na levé straně pod břichem není to něco závratného případně nějaká nemoc nebo něco tak. Podle toho co jsem se svěřil jednomu kamarádovi tak má to samé. Je toto normální?

Alexandr, 14 let

Milý Alexandře,

Zřejmě se jedná o bolest nervosvalového původu, která souvisí se stahováním a uvolňováním svalstva v oblasti pánve. Podobné bolesti (někdy přecházející až v křeče) se někdy dostavují u dospívajících lidí, kteří dosud nemají vyvinuté všechny reflexy spojené se stahováním a uvolňováním svalů před nástupem orgasmu či v jeho průběhu. O poruchu v pravém slova smyslu se však nejedná.
Zmíněným obtížím lze předejít zaujetím vhodné tělesné polohy při masturbaci. Jestliže se bolesti objevují na levé straně spodní krajiny břišní, můžeš zkusit vykonávat masturbaci v poloze vleže tak, že levou nohu skrčíš (ohneš) v koleni a v kyčli (koleno směřuje nahoru, pata je přisunuta k tělu), zatímco pravou ponecháš nataženou. Pokrčená noha poskytne svalům na levé straně břicha potřebnou oporu. Postupem času by se bolesti měly přestat dostavovat, i když ponecháš obě nohy natažené.