Bývalý chlapec

23.05.2021

Dobrý den, chci se zeptat zda je normální, že když jsem byla menší cca 9 let tak jsem měla kluka, ale potom jsem se s nim rozešla, ale tenhle rok jsem se s nim zase setkala a hrozně se mi začal líbit. Jenže on má holku a je mu 13 let . Ale on mě nenávidí. Co mám dělat?

Kiki, 12 let

Milá Kiki,

Jestliže je tvůj bývalý chlapec v současné době zadaný, tedy již chodí s nějakou jinou dívkou, je třeba tuto skutečnost respektovat, zvlášť když už o tebe neprojevuje zájem. Už je to dávno, co jste spolu chodili, a navíc jste v té době byli mnohem menší, než dnes. Třináctiletí chlapci mívají o dívkách přece jen poněkud odlišné představy, než chlapci devítiletí či desetiletí.
Píšeš, že chlapec se ti líbí. To je možné, protože i chlapec, který tě nenávidí, může být navenek hezký. Pro tebe by však mělo být důležitější, co k tobě cítí a jaké jsou jeho vlastnosti. Možná, že v tvém okolí je chlapec, který sice nemusí být navenek tak hezký, jak tvůj bývalý kamarád, zato k tobě cítí náklonnost, je čestný, upřímný, ohleduplný, spolehlivý a má spoustu dalších kladných vlastností, které bys na něm mohla ocenit.