Citlivý žalud

12.08.2021

Dobrý den,
od včerejška mě trápí citlivý žalud, není nijak zarudlý ani nemám žádné další obtíže jako například svědění nebo pálení. Jen je prostě na některých místech citlivý a je to nepříjemné na dotek. Chci se zeptat, co mám dělat, zda je třeba zvýšit hygienu nebo naopak vynechat mýdlo a sprchový gel, popř. maté-li nějaké další rady.

Lukša, 16 let

Milý Lukšo,

Nepříjemné pocity při dotýkání bývají způsobeny přecitlivělostí žaludu. Řešením může být oplachování žaludu v čaji. K tomu se používá odvar z černého nebo zeleného čaje, který se nechává louhovat přibližně 5 až 8 minut. Poté je třeba nechat čaj zcela vychladnout, aby nedošlo k opaření. Žalud lze v čaji buď přímo oplachovat (například ponořením koncové části penisu s přetaženou předkožkou do kelímku s čajem), nebo k němu přikládat čajové obklady z měkké a savé látky namočené do čaje. Oplachování stačí provádět jednou denně, výsledek se dostaví nejpozději do několika týdnů.
Pokud jsi však dosud žádné nepříjemné pocity při dotýkání neměl a tvoje obtíže začaly až v nedávné době, není vyloučeno, že vyšší citlivost žaludu může být způsobena například nějakým infekčním onemocněním, které se zatím neprojevuje svěděním, pálením, ani jinými příznaky. Pro začátek bych tedy doporučoval oplachování v čaji.