Doba potřebná k dosažení orgasmu, dotýkání se pohlavních orgánů

13.05.2021

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaká je normální doba při masturbaci do vyvrcholení? Poslední týden jsem masturboval průměrně 3 minuty a přijde mi to jako dost málo a nikdy jsem to neměl. Nic neuspěchávám a jsem při tom naprosto v klidu. Může se mi to odrazit na sexuálním životě např. při sexu?
Ještě bych se chtěl zeptat, zda je normální, když přitom, co sedím u PC se podvědomě dotýkám a "osahávám" svůj penis? Cítím to jako dráždění penisu, ale nevím, jestli to není nic špatného. Předem děkuji.

HonzaJan15, 15 let

Milý HonzoJane15,

Doba 3 minuty, kterou v dotazu uvádíš, je normální. O předčasné ejakulaci lze hovořit pouze při pohlavním styku, avšak nikoli při masturbaci, pro kterou nejsou stanoveny žádné časové limity. Přitom však u naprosté většiny chlapců či mužů platí, že doba potřebná k dosažení orgasmu (vyvrcholení) při pohlavním styku je poněkud delší, než doba potřebná k dosažení téhož při masturbaci.
Při pohlavním styku se za předčasnou považuje ejakulace dosažená do 15 vteřin od zahájení soulože. Nejčastější příčinou předčasné ejakulace je nízká frekvence pohlavního styku (novější britské výzkumy prokázaly, že u párů, které souloží alespoň 3x týdně nebo častěji, je riziko předčasné ejakulace dvaapůlkrát nižší než u párů, které souloží méně často). Dalším důvodem je stres a psychické napětí, případně nesoulad mezi partnery.

Také je naprosto normální, že se dotýkáš svého penisu, a to i v situaci, kdy se zabýváš nějakou další činností. Rozhodně na tom není nic "špatného", obzvláště pokud jsi v místnosti sám. Nejen děti a dospívající, ale i mnozí dospělí se - mnohdy zcela bezděčně, tedy aniž by o tom přemýšleli - dotýkají svých pohlavních orgánů, a to nejen přes oblečení, ale i pod oblečením.
Jestliže se tedy právě nenacházíš na veřejném místě, můžeš se svého vlastního těla a svých vlastních pohlavních orgánů dotýkat, jak je ti libo, aniž by sis kvůli tomu musel dělat jakékoliv výčitky. Tvoje tělo patří tobě.