Holení ochlupení

03.07.2021

Ako si mám oholiť chľpi nad penisom?

Pišta, 16 let

Milý Pišto,

Nejprve bys měl zvážit, zda si opravdu chceš chlupy oholit. Může totiž trvat až půl roku, než opět dorostou do své původní délky.
Jestliže ti chlupy z nějakých důvodů vadí nebo překážejí, můžeš pro jejich oholení použít buď klasický ruční holicí strojek, nebo elektrický holicí strojek či depilátor. Ke klasickému ručnímu strojku budeš potřebovat ještě pěnu na holení, s elektrickým strojkem se holí "nasucho", tedy bez pěny.
Před prvním oholením by sis měl chlupy opatrně zkrátit (zastřihnout) nůžkami, a to na délku zhruba 0,5 cm, protože delší chlupy by ucpaly hlavici strojku, ať už ručního či elektrického. Při samotném holení je třeba postupovat opatrně, doporučuji, aby sis volnou ruku (tu, ve které nedržíš strojek), položil dlaní na penis. Zároveň se tím napne pokožka na podbřišku, kde se budeš holit.
Po oholení se často stává, že dorůstající chloupky zarůstají svými ostrými konci pod svrchní vrstvu pokožky, což vyvolává zánětlivou reakci v podobě drobných červených pupínků. Jejich tvorbě lze zabránit zvlhčováním oholené pokožky hydratačním pleťovým krémem či panthenolovou mastí. Krém nebo mast se nanese nejprve hodinu po oholení, a poté dvakrát až třikrát denně po dobu dvou následujících dní.
Podrobné informace o holení ochlupení najdeš na stránce Holení, pod nadpisem Holení ochlupení.