Jak dívce vyjádřit city

07.07.2021

Dobrý den, líbí se mi jedna holka a já vím, že se líbím i jí. Byli jsme asi 5krát venku společně i s kamarády. Ale teď k otázce. Jak ji mám říct, že ji miluji? Ona má v neděli narozeniny a jsem s ní domluvený, že půjdeme ven, tak bych ji to chtěl říct, ale nevím jak. Bojím se, že když jí to řeknu, tak budu vypadat trapně. Děkuji.

Tobiáš, 16 let

Milý Tobiáši,

Jestliže má dívka narozeniny, měl bys jí především poblahopřát. Nic nepokazíš, když dáš dívce k jejím narozeninám květiny (už tím jí dáš najevo, že pro tebe není "jenom" kamarádka). Pokud se obáváš dívce vyjádřit hlubší city nebo jí dokonce vyznat lásku, nemusíš se přemáhat. Nakonec důležitá nejsou slova, která dívce řekneš, ale tvoje chování. Jestliže jsi vůči dívce pozorný (ale ne přehnaně), projevuješ jí sympatie a porozumění, dáváš jí najevo, že se s ní cítíš dobře a chováš se vůči ní čestně a upřímně, jistě už nyní cítí, že k ní máš hlubší citovou náklonnost.
I bez otevřeného vyznávání lásky spolu můžete strávit hezký den (případně alespoň hezké dopoledne nebo odpoledne), dívka jistě pozná, že ji máš rád, váš vztah se upevní a ty nebudeš zbytečně nervózní kvůli tomu, že se jí chystáš přednést závažné sdělení.