Masturbace a orgasmus

03.07.2021

Dobrý den, můžu se zeptat, kdy nastává při masturbaci orgazmus? Mě se totiž nic neděje. Může to být velikostí penisu, když má při erekci jen 10 cm?

Štěpán, 12 let

Milý Štěpáne,

Někteří chlapci dosahují orgasmu (neboli vyvrcholení) již v dětství před pubertou. Jedná se o tzv. suchý orgasmus, tedy takový, který není doprovázen výronem semene (ejakulací). U jiných se orgasmus dostavuje až během puberty. Rozměry penisu nemají na schopnost dosažení orgasmu žádný vliv, nehledě k tomu, že délka penisu, kterou v dotazu uvádíš, plně odpovídá průměrné délce penisu při erekci u chlapců ve věku 12 let, která činí 9 až 11 cm, tj. 10 ± 1 cm.
Jestliže při masturbaci zatím nedosahuješ orgasmu, může to být dáno například příliš krátkou dobou jejího vykonávání. Zvláště u mladších chlapců může trvat delší dobu, než se u nich orgasmus dostaví, protože dosud nemají plně dotvořeny potřebné reflexy (orgasmus vzniká při stahování určitých svalů v oblasti pánevního dna, které je vyvoláno drážděním neboli stimulací pohlavních orgánů). Pro dosažení prvního orgasmu, případně několika prvních orgasmů, je obvykle zapotřebí delší doba masturbace, než je tomu později, když už má chlapec první či několik dalších orgasmů za sebou. Stručně řečeno, pro tělo dospívajícího jedince je to něco nového, na co si musí teprve zvyknout.