Masturbace, preejakulační tekutina

14.08.2021

Dneska jsem zažil svojí první masturbaci, může se masturbovat s předkožkou v normálními stavu neboli když není přetažena? A ještě ze mně něco vyteklo lepkavého bez barvy, asi to byla preejakulační tekutina a dál jsem se ano nedostal, až odpoledne.

Honza, 14 let

Milý Honzo,

Většina chlapců a mužů si při masturbaci předkožku střídavě přetahuje přes žalud a natahuje zpět na žalud, čímž dochází ke stimulaci (dráždění) velkého množství nervových zakončení, která se nacházejí v oblasti prstence na rozhraní vnitřního a vnějšího listu předkožky. Avšak přetahování předkožky není podmínkou pro vykonávání masturbace. Záleží pouze na tobě, jakým způsobem budeš masturbaci vykonávat. Pokud ti lépe vyhovuje takový způsob masturbace, při němž je předkožka po celou dobu natažena na žaludu, není důvod, proč bys měl na svém způsobu vykonávání masturbace něco měnit.
Jestliže k uvolnění zmíněné tekutiny došlo již v průběhu masturbace, nikoli až při dosažení orgasmu, zřejmě se jednalo o preejakulační tekutinu. U chlapců, kteří teprve začínají masturbovat, však nemusí být vždy snadné rozlišit ejakulát od preejakulační tekutiny, protože i ejakulát je zpočátku čirý, tedy bez viditelného zbarvení.