Masturbace, svlékání doma, erekce

02.07.2021

Dobrý den, mám tu pár otázek:
1) Je to normální, že masturbuju každý den aspoň 2x?
2) Někdy, když jsem sám doma, tak jsem uplně nahý, jen tak, je to normální?
3) Proč se mi postaví, i když nemyslím na něco, co mě vzrušuje?
Děkuju za odpovědi.

Frodo, 13 let

Milý Frodo,

1) Četnost vykonávání masturbace může být různá, což závisí především na úrovni hladiny pohlavních hormonů v krvi. Čím vyšší je tato hladina, tím silněji se ozývá sexuální potřeba a tím častěji dospívající jedinec vykonává masturbaci. Z tohoto důvodu je naprosto normální, když masturbuješ každý den, dokonce i více než jednou denně.

2) Na tom, že doma odkládáš veškeré oblečení, nevidím nic nenormálního, zvláště pokud jsi doma sám, a tudíž tím nikoho neuvádíš do rozpaků a nevzbuzuješ ničí pohoršení. Zejména v horkých letních dnech je takovéto jednání i z praktických důvodů celkem pochopitelné. Jestliže se bez oblečení cítíš lépe a pohodlněji, a přitom u tebe doma není nikdo, komu by tvé obnažování vadilo, nemyslím si, že děláš něco závadného.

3) Pokud jde o častou erekci, ta je u dospívajících chlapců způsobena zvyšující se hladinou pohlavních hormonů v krvi. Erekce nemusí být vždy vyvolána pouze nějakým vysloveně sexuálním podnětem, například představou něčeho, co tě vzrušuje. V období dospívání se může dostavit (a často dostavuje) i bez jakéhokoliv zřejmého důvodu.