Možné příčiny zanoření penisu

20.07.2021

Dobrý den,
Mám dotaz ohledně zanořeného penisu, je mi 14 let, měřím 170 cm a vážím 60 kilogramů. A mám tuk v podbřišku, co mám s tím dělat ? A když se toho zbavím budou rozměry penisu vetší? Děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne. ;-)

Anonym, 14 let

Milý Anonyme,

V tvém případě zřejmě penis není zanořený v tuku, protože podle údajů o tělesné výšce a hmotnosti netrpíš nadváhou ani obezitou (hodnota indexu tělesné hmotnosti u tebe činí přibližně 20,8, což je vzhledem k tvému věku a pohlaví normální hodnota). Přiměřeně silná tuková vrstva v podbřišku (okolo 1 - 2 cm) je normální, k zanoření penisu dochází spíše v případě, že tuková vrstva na podbřišku tvoří alespoň o několik centimetrů více.
Pokud tedy máš zanořený penis, příčinou jeho zanoření zřejmě není nadměrná tuková vrstva. K zanoření penisu může dojít i v důsledku chirurgického zákroku na genitálu (často k němu dochází v důsledku cirkumcize neboli "obřízky"), případně se může jednat o projev extrémně pružných závěsných vazů penisu (v takovém případě je však výrazně podprůměrná pouze délka penisu v klidovém stavu, nikoliv při erekci).