Neobvyklá pozice ústí močové trubice

13.06.2021

S kamarádem jsme si ukazovali navzájem penisy a všiml jsem si, že já mám otvor na močení spíše vlevo na rozdíl od kamaráda, který ho měl uprostřed, ale zase blíže k břichu. Už dřív jsem si všiml, že močím trochu doleva, ale myslel jsem si, že je to předkožkou. Čím si myslíte, že to je, že mám ten otvor na jiném místě než kamarád?

Matěj, 13 let

Milý Matěji,

V přírodě se jen zřídka setkáváme s naprosto dokonalou symetrií, a proto nemusí být nic abnormálního na tom, když ústí močové trubice (tj. otvor, jímž z těla vychází moč) není umístěno přesně uprostřed žaludu. O vrozenou vadu by se jednalo pouze v případě, že by zmíněný otvor byl místo na žaludu umístěn až na spodní straně penisu. Kvůli tomu, že u kamaráda je tento otvor umístěn trochu jinak, se nemusíš znepokojovat. Každý člověk může vypadat trochu jinak.
Ani mírný odklon proudu moči na jednu či druhou stranu nemusí být projevem nějaké vady či poruchy. Spíše by bylo neobvyklé, kdyby paprsek moči svíral s tělem naprosto dokonalý úhel. Předpokládám, že si při močení penis přidržuješ, jako naprostá většina mužů a chlapců, a díky tomu můžeš paprsek moči korigovat potřebným směrem. Podstatné je, že se můžeš bez obtíží vymočit.