Neobvyklý způsob vykonávání masturbace

28.05.2021

Zdravím. Praktikuju takovou divnou masturbační techniku, kdy si třu penis o gymnastický míč. Nemůžu se nějak zranit? Obecně mě vzrušují nafukovací míče, gymnastické míče a hračky do vody, ale nejvíc když někdo tu věc propíchne. Měl bych to řešit s nějakým psychologem nebo něco? Děkuji.

Peter, 15 let

Milý Petere,

Používání umělých pomůcek pro masturbaci nedoporučuji, protože při jejich používání hrozí poranění spojené s nadměrným třením. Nejbezpečnějším způsobem, jak masturbaci vykonávat, je používat vlastní ruku. Nicméně otírání o měkký předmět patří ještě k těm bezpečnějším způsobům vykonávání masturbace s "pomůckou" (podobný způsob vykonávání masturbace se poměrně často vyskytuje u dětí před pubertou, které se někdy otírají o polštáře, plyšové hračky a podobně).
Pokud se o zmíněný míč otíráš přímo holým tělem, bez oblečení, měl bys dbát na to, aby byl míč vždy čistý. Případné nadměrné tření lze snížit použitím lubrikačního prostředku (gelu, krému). Avšak po každém "otírání" by sis měl zkontrolovat pohlavní orgány, zda nedošlo ke vzniku drobných poranění na jejich povrchu, například oděrek či trhlinek.
Kvůli tomu, že tě vzrušují nafukovací hračky do vody, se nemusíš znepokojovat. Dospívajícího jedince může vzrušovat v podstatě cokoliv, aniž by se nutně muselo jednat o projev nějaké sexuální parafilie (neboli deviace). To, co by u dospělého jedince již bylo možno považovat za projev fetišismu, může být u dospívajícího stále ještě "normální".