Rozměry penisu a pochvy

12.06.2021

Ahoj, zajímalo by mě, jak velký penis se vejde do vagíny. A jestli může partnerku nějak poranit. Díky za odpověď.

Anonym, 14 let

Milý Anonyme,

Především záleží na hloubce zavedení penisu při pohlavním styku. Délka pochvy (vagíny) u dospívající dívky činí přibližně 7 až 9 cm, u dospělé ženy 9 až 11 cm. Z toho vyplývá, že naprostá většina mužů při pohlavním styku nezavádí do pochvy celý penis, ale jeho větší nebo menší část.
Samozřejmě, že příliš hluboké zavádění penisu může být pro partnerku nepříjemné, zejména pokud je penis zaveden tak hluboko, že naráží na děložní krček. Aby nedocházelo k příliš hlubokému zavedení penisu, je vhodné zvolit pro pohlavní styk takovou milostnou polohu, kdy partner i partnerka mohou hloubku jeho zavádění regulovat.
Jedná se zejména o takzvanou misionářskou polohu, při níž partnerka leží na zádech s nohama pokrčenýma v kyčlích a v kolenou. Při této poloze může partnerka regulovat hloubku zavedení penisu tím, že změní úhel pokrčení dolních končetin (jinak řečeno, pokud jí zavádění připadá příliš hluboké, může nohy více natáhnout, kdežto v opačném případě je naopak více pokrčí). Naproti tomu nevhodná je z tohoto hlediska poloha, při níž partnerka klečí a partnerův penis proniká do pochvy zezadu. V této poloze totiž partnerka nemá možnost hloubku jeho zavedení regulovat. Pro začínající milence není vhodná ani poloha, při níž partner leží na zádech a partnerka na jeho penis "nasedá" shora, protože v této poloze naopak nemůže hloubku zavedení penisu regulovat partner, nehledě k tomu, že může dojít k poranění vazů, na nichž je penis upevněn uvnitř těla.
Pokud jde o obvod penisu, jeho vliv na průběh pohlavního styku není nijak velký, protože pochva sice není roztažná do délky, zato však do stran ano. Šířce penisu se tedy pochva přizpůsobí snadněji, než jeho délce. Uvádí se, že pochva dospělé ženy je schopna pojmout penis o šířce až 6 cm, což už by však byl výrazný nadprůměr, protože naprostá většina dospělých mužů má penis mnohem užší (přibližně 3,5 až 4 cm). Tudíž není třeba se obávat, že se penis do pochvy "nevejde", tedy alespoň za předpokladu, že partnerka netrpí nějakou vrozenou vadou pohlavního ústrojí (například srůstem neboli synechií).
Pokud už při pohlavním styku dochází k poranění, jeho příčinou nebývají rozměry partnerova penisu, ale nedostatečné zvlhčení pohlavních orgánů během tzv. milostné předehry.