Rozměry penisu

06.05.2021

Dobrý den, chci se zeptat. Můj penis měří bez erekce 8 cm a s erekcí 13 - 14. Hrozně mě to mrzí, protože jsem si to asi zavinil sám. Celý život mám mizernou výživu jsem hodně hubený už pár let a možná mám trochu i podvýživu. Ani moc nevím proč to píšu asi s nadějí, že tu je možná ještě něco co by mi mohlo pomoci zvětšit penis, ale pochybuji. Už mi bude 18 a asi už bude můj "růst" penisu ukončen.
Chci se zeptat jestli je možné když přiberu a budu jíst lépe tak se rozměry penisu zlepší? Nebo je tu něco co bych mohl ještě udělat? Upřímně mám velké deprese kvůli tomuto lituju toho, že jsem nejedl více za posledních 6 - 7 let, jsem doopravdy celý život hodně hubený a prostě si to dávám za vinu sobě což bych i měl, protože jak píšete na stránkách tak to je výživou čemu bych také i věřil. Prostě všeho lituji vím, že délka penisu není to hlavní, ale prostě mě to mrzí, život aktuálně nemám nejlehčí a toto je prostě něco za co bych byl aspoň trochu rád, kdybych měl delší a dalo by mi to více sebevědomí... ach jo :(

Ali123, 17 skoro 18 let

Milý Ali123,

Rozměry tvého penisu, které uvádíš v dotazu, jsou naprosto normální. Průměrná délka penisu u chlapce ve věku 17 let činí 7,5 až 10,5 cm v klidovém stavu a 14,5 až 17,5 cm při erekci. V klidovém stavu je tedy délka tvého penisu průměrná, při erekci sice mírně podprůměrná, avšak rozhodně se nejedná o abnormálně malý penis. Za tzv. mikropenis se u chlapce či mladého muže ve věku 17 - 18 let považuje pouze takový penis, jehož délka při erekci činí méně než 5,6 cm.
Rozměry penisu jsou dány vrozenými dispozicemi (především větší nebo menší pružností závěsného vazivového aparátu, na němž je penis v těle upevněn) a dosaženým stupněm tělesného vývoje. Fakt, že jsi hubený, nemá na rozměry penisu zásadní vliv. Nedostatečná výživa sice může zpomalit růst a vývoj v období dospívání, avšak rozměry penisu může ovlivnit jen nepatrně.
Jestliže se trápíš kvůli rozměrům svého penisu, které jsou mimochodem normální, zkus si položit otázku, k čemu by ti byl větší penis vlastně dobrý. V dotazu se zmiňuješ o větším sebevědomí, avšak nedomnívám se, že by větší nebo menší rozměry té či oné části lidského těla měly být důvodem ke zvýšení či snížení sebevědomí. Připadal by sis více sebevědomý, kdybys měl například větší nos nebo uši?
Na celou věc se také můžeš zkusit podívat z praktického hlediska. Pokud už rozměry penisu způsobují nějaké obtíže v pohlavním životě, pak jsou to zpravidla rozměry abnormálně velké. Délka či "hloubka" pochvy totiž činí přibližně 7 až 9 cm u dospívající dívky a 9 až 11 cm u dospělé ženy. Samozřejmě, že penis se při souloži nezavádí do pochvy celou svojí délkou, avšak u jedince s abnormálně dlouhým penisem je pravděpodobnost jeho příliš hlubokého zavedení do pochvy (a tím i nepříjemných pocitů vyvolaných u partnerky) přece jen vyšší, než u jedince, jehož penis má průměrné či mírně podprůměrné rozměry. Penis výrazně nadprůměrných rozměrů tak může svému majiteli ve skutečnosti způsobovat větší obtíže, než penis, jehož rozměry jsou podprůměrné.