Rozměry penisu

26.05.2021

Dobrý den. Myslím, že mám moc malý penis. Normálně má asi jen 3-4 cm a při erekci 9-10. Doma mi sice říkají, že je to v pořádku, ale když jsem někde svlečený, tak na mě všichni divně koukají.

Tomi, 12 let

Milý Tomi,

Penis uvedených rozměrů není vzhledem k tvému věku "moc malý". Průměrná délka penisu u chlapců ve věku 12 let činí 4 až 6 cm (tj. 5 ± 1 cm) v klidovém stavu a 9 až 11 cm (tj. 10 ± 1 cm) při erekci.
Délka penisu v klidovém stavu není vždy stejná a může být ovlivněna různými vnitřními i vnějšími faktory. K vnějším faktorům patří například teplota okolního prostředí (v chladném prostředí se délka penisu více či méně zmenší), k vnitřním například stres (v důsledku psychického napětí dochází ke stažení určitých svalů v oblasti malé pánve, čím že penis částečně "zasouvá" směrem do těla). Pro posouzení rozměrů penisu je důležitější jeho délka při erekci, která u tebe odpovídá průměru. Navíc "průměrný" není totéž, co normální, a tudíž penis mírně podprůměrných rozměrů je stále ještě normální.
Možná, že když se někde svlékáš, máš pocit, že se na tebe všichni dívají a prohlížejí si tě. Takový pocit často mívají lidé, kteří se na vzhled svého těla či některých jeho částí dívají příliš kriticky a hledají u sebe jen nedostatky. Možná, že ostatní ti ve skutečnosti nevěnují tolik pozornosti, jak se obáváš. V každém případě by ses neměl nechat deprimovat přítomností ostatních. I když jsi svlečený, snaž se tvářit a chovat tak, jako kdybys byl oblečený.