Sexuální orientace

07.06.2021

Dobrý den, myslím si, že jsem bisexuál a nevím, co s tím dělat. Myslím si to, protože mi stojí penis i z normálního a i z porna určeného pro geye. Myslíte si, že mám pravdu? Myslíte si, popřípadně, že se mi za to mí spolužáci budou smát, až to zjistí. Děkuji

Kryštofín, 14 let

Milý Kryštofíne,

Bisexuální je jedinec, který vykonává sexuální aktivity s příslušníky opačného i téhož pohlaví. Bisexualita jako samostatná sexuální orientace - alespoň dle mínění většiny sexuologů - neexistuje. Nicméně vzhledem k tvému věku se s žádnou sexuální orientací tak jako tak trápit nemusíš. Sexuální orientaci lze spolehlivě určit nejdříve ve věku 16 let. Dospívajícího jedince může pohlavně vzrušovat v podstatě kdokoliv a cokoliv, aniž by se muselo jednat o projev té či oné sexuální orientace.
Obavy z posměchu okolí jsou předčasné, protože pokud se nebudeš se svými pochybnostmi ohledně své sexuální orientace někomu ze spolužáků svěřovat, těžko mohou něco "zjistit".
Určitě by ses neměl trápit kvůli tomu, že tě přitahuje i něco, co by tě podle tvého názoru přitahovat nemělo. Sledování pornografie však nedoporučuji, protože u mladých lidí vyvolává zkreslené představy o pohlavním životě a vzhledu lidského těla.