Stydké pysky

24.06.2021

Dobrý den,
mám takový problém. Jde o to, že mi připadá, že mám moc velké malé stydké pysky. Zní to asi divně, ale ty malé mám totiž větší než ty velké, takže mi koukají ven. Bojím se, jestli to nebude mému budoucímu klukovi nějak vadit nebo jestli mu to nepřijde nějak nechutné. Předem děkuji za odpověď.

Nela, 13 let

Milá Nelo,

Větší rozměry malých stydkých pysků mohou být dány například dědičnými dispozicemi, ale i hormonálními změnami a s nimi spojeným růstem a vývojem pohlavních orgánů, k němuž u tebe v nedávné době nejspíš došlo. Rozměry dívčích pohlavních orgánů se vyvíjejí - zatímco v dětství před pubertou bývají malé stydké pysky nevýrazné, během dospívání se zvětšují. U některých dívek více, u jiných méně. Vzhled dívčích pohlavních orgánů je ovlivněn také množstvím podkožního tuku v oblasti velkých stydkých pysků. Čím je dívka štíhlejší, tím jsou její pohlavní orgány "vizuálně přístupnější".
Kvůli rozměrům svých pohlavních orgánů se nemusíš trápit. Až poznáš chlapce, který tě bude mít rád, určitě tě nepřestane mít rád jen kvůli vzhledu té či oné části tvého těla. Plnější a výraznější stydké pysky by tvého budoucího partnera určitě neměly nijak "znechutit". Možná, že se mu dokonce budou líbit, i když samozřejmě záleží na tom, zda vůbec bude mít příležitost tvé pohlavní orgány nějak důkladněji zkoumat.