Velikost penisu

18.06.2021

Dobrý den, chtěl sem se zeptat, dnes jsme byli ve vodě a ke konci jsme se koupali tak jako nahý a já sem si přišel tak jako blbě, protože z nich mám asi nejmenší penis a přišlo mi to kvůli tomu blbý.

František, 14 let

Milý Františku,

Kvůli rozměrům penisu by ses rozhodně neměl cítit "blbě", protože mít větší penis není žádná přednost či zásluha, stejně jako menší rozměry tohoto orgánu nejsou žádným nedostatkem. Větší penis z nikoho neudělá lepšího člověka. Naopak, abnormálně velké rozměry penisu mohou způsobovat obtíže v pohlavním životě.
Průměrná délka penisu u chlapců ve věku 14 let činí 6 až 8 cm (tj. 7 ± 1 cm) v klidovém stavu a 13 až 15 cm (tj. 14 ± 1 cm) při erekci, avšak drobné rozdíly oproti průměru jsou stále ještě normální. I kdyby tvůj penis byl o něco menší, ještě se nemusí jednat o abnormálně malý penis neboli tzv. mikropenis (podrobnější informace najdeš na stránce Rozměry penisu).
Ani srovnání s ostatními by tě nemělo znepokojovat. Mnoho chlapců či mužů si myslí, že má penis menší penis než ostatní, což však může být dáno i úhlem pohledu. Zatímco na svůj vlastní penis se díváš shora, penisy ostatních vidíš zepředu. Přitom předmět nebo část těla se vždy jeví jako menší, vidíme-li je shora. Možná, že kdyby ses na své tělo podíval zepředu (pomocí zrcadla), už by ti tvůj penis tak malý nepřipadal.