Zakřivení penisu, zúžení předkožky

13.05.2021

Dobrý den, včera jsem si všiml zakřivení penisu. Zakřivený jsem ho měl tak nějak vždycky, ale teď mi přijde, že se to zhoršilo? Je to problém? A je nutné s ním bojovat? Popřípadě jak?

Můj druhý dotaz, když přetáhnu předkožku je na penisu velmi zúžená a je to trochu nepříjemné. Je nutné s tím bojovat? Nebo to nevadí? Děkuji za odpověď.

Bubísek, 16 let

Milý Bubísku,

Mírné zakřivení penisu do strany (do 20 - 25°) nepředstavuje žádný problém a vyskytuje se téměř u poloviny chlapců. Problém představuje pouze výrazné "zalomení" penisu do tvaru písmene "L" směrem vzhůru (více než 30 - 35°), jímž však netrpíš.

Proces uvolňování předkožky může probíhat různým tempem. Zatímco u některých chlapců je předkožka zcela uvolněná již v dětství před pubertou, u jiných ještě během dospívání přetrvává její relativní zúžení. Proces uvolňování předkožky lze podpořit jejím pravidelným zvlhčováním pomocí vhodné masti či krému. Při přetahování předkožky nepoužívej násilí, aby sis nezpůsobil poranění. Podrobnější informace k tomuto tématu najdeš v publikaci "Moje knížka o předkožce", kterou si můžeš stáhnout zde.