Zanořený penis

30.06.2021

Dobrý den, už dlouho mě mrzí, že mám dost malý penis. Není to mojí nadváhou? Popřípadě jsou na to nějaké prášky? Mám tak 2-3 cm v klidu a tak 5 cm v erekci. Prosím o radu.

Flox, 12 let

Milý Floxi,

Uvedené rozměry penisu jsou sice podprůměrné, avšak stále ještě normální. Průměrná délka penisu u chlapců ve věku 12 let činí 4 až 6 cm v klidovém stavu a 9 až 11 cm při erekci, ale "průměrný" neznamená totéž, co "správný" nebo normální. Podle uvedených rozměrů se vzhledem k tvému věku nejedná o abnormálně malý penis neboli tzv. mikropenis. Navíc vzhledem k tvému věku lze v nejbližších měsících a letech očekávat výrazný růst rozměrů penisu.
Pravdou je, že nadváha či obezita může délku penisu vizuálně zkracovat, protože část penisu je u obézních chlapců skryta ve vrstvě tělesného tuku. Rozměry penisu jsou v takovém případě normální, pouze s tím rozdílem, že z něj na povrch těla vystupuje menší část, než kdyby tuková vrstva v oblasti podbřišku nebyla tak silná.
Žádné zázračné "prášky", po kterých by se penis prodloužil, neexistují. Nicméně pokud je podprůměrná délka penisu způsobena jeho částečným zanořením v tukové tkáni, řešení by mohlo spočívat ve zhubnutí.
Podrobnější informace o zanořeném penisu najdeš na stránce Rozměry penisu (dole).