Zanořený penis

16.07.2021

Ahoj, mám problém. Mám strašně malý penis. Když je v klidu, mám tam jen žalud a nic za nim. Když mám erekci, stoupne jen o něco. Prosím nějakou radu, jak podpořit růst? Vůbec mi neroste. Třeba cviky nebo něco. Ale stydím se a je to i pro mě takový trapný, když na sebe koukám.

Kuba, 15 let

Milý Kubo,

Podle toho, co popisuješ, se jedná o zanořený penis. Nejčastější příčinou zanoření penisu je obezita spojená s nadměrnou vrstvou tělesného tuku v oblasti podbřišku. K zanoření penisu však může dojít i v důsledku chirurgického zákroku na penisu (například po cirkumcizi neboli tzv. "obřízce") či úrazu v oblasti malé pánve. Konečně příčinou může být i extrémně vysoká pružnost závěsných vazů, na nichž je penis v těle upevněn.
Lze rozlišit tři stupně zanoření penisu. Při prvním stupni vystupuje na povrch těla předkožka, žalud a krátký úsek topořivých těles (ne delší, než kolik činí délka žaludu). Při druhém stupni na povrch těla vystupuje pouze žalud a předkožka, zatímco topořivá tělesa jsou celou svojí délkou zanořena v měkkých tkáních. Při třetím stupni vystupuje na povrch těla pouze samotná předkožka, přičemž žalud je zanořen, stejně jako topořivá tělesa. Pokud chlapec předkožku nemá (byla mu odstraněna), pak se při třetím stupni zanoření na místě penisu nachází pouze jakási štěrbina, v níž se nachází žalud.
Další informace o zanořeném penisu najdeš na stránce Rozměry penisu (dole).
Podle tvého popisu ("...mám tam jen žalud a nic za ním") se u tebe jedná o II. stupeň zanoření penisu. Pokud trpíš nadváhou či obezitou a na podbřišku se nachází silná tuková vrstva, může řešení tvého problému spočívat ve zhubnutí, a tím i odbourání nadbytečné vrstvy tělesného tuku. Podrobnější informace o hubnutí najdeš na stránce Nadváha a obezita.
Jestliže jsi štíhlý, nemáš nadměrné tukové zásoby na břiše ani na podbřišku a nepodstoupil jsi žádný chirurgický zákrok na penisu, zbývá ještě extrémní pružnost závěsných vazů. Ta je však v tvém případě jen málo pravděpodobná, protože jak uvádíš, při erekci se penis zvětší "jen o něco". U mužů či chlapců s extrémně pružnými závěsnými vazy je délka penisu abnormálně malá pouze v klidovém stavu, kdežto při erekci se alespoň blíží normě (jinak řečeno, rozdíl v délce penisu v klidovém stavu a při erekci je u těchto chlapců či mužů extrémně velký).