Zanořený penis

21.07.2021

Dobrý den , dá se nějak léčit zanoření penisu? A je pravda , že zanořený penis je menší než kdyby zanořený nebyl? Děkuji.

Jan, 13 let

Milý Jane,

Především záleží na tom, čím je zanoření penisu způsobeno. Nejčastější příčinou zanořeného penisu je obezita a s ní spojená nadměrná vrstva tělesného tuku, v níž je větší či menší část penisu zanořena. V takovém případě postačí odbourat nadbytečnou vrstvu tuku odbourat, tedy celkově zhubnout. S tím, jak se tukový polštář na podbřišku ztenčuje, se bude penis postupně opět "vynořovat".
Větším problémem je, došlo-li k zanoření penisu v důsledku chirurgického zákroku, případně jedná-li se o projev extrémní pružnosti závěsných vazů, na nichž je penis upevněn uvnitř těla. Případná léčba je v takových případech mnohem obtížnější a její výsledky nemusí naplňovat původní očekávání.

Na rozdíl od tzv. mikropenisu (což je penis abnormálně malých rozměrů) není zanořený penis ve skutečnost menší či kratší, než normální penis. Rozdíl spočívá pouze v tom, že u zanořeného penisu je jeho větší část skryta pod povrchem těla, aniž by jeho délka sama o sobě musela být abnormálně nízká. Jinak řečeno, zanořený penis je takový, z něhož "je toho méně vidět". Podrobnější informace o zanořeném penisu a mikropenisu najdeš na stránce Rozměry penisu.